Træningsplan

Dato Tid                            Træning Instruktør Bemærkninger
Uge 13
Tirsdag 26/3
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Kurt Casper
S: Sarunas
 
Torsdag 28/3
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Kent Michelle
S: Kent
 
Lørdag 30/3
10:00 - 11:30
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 14
Tirsdag 2/4
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Mathias Michelle
S: Sarunas
 
Torsdag 4/4
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Julia Casper
S: Kurt
 
Lørdag 6/4
10:00 - 11:30
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 15
Tirsdag 9/4
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Stephanie Clemens
S: Sarunas
 
Torsdag 11/4
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Kent Michelle
S: Kent
 
Lørdag 13/4
10:00 - 11:30
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 16
Tirsdag 16/4
 
PÅSKEFERIE
 
Ingen træning
Torsdag 18/4
 
PÅSKEFERIE
 
Ingen træning
Fredag 19/4 starter kl. 10:00 PÅSKELEJR  

Se indbydelse på facebook
eller i klubben.

Lørdag 20/4 slutter kl. 13:30 PÅSKELEJR  

Se indbydelse på facebook
eller i klubben.

Lørdag 20/4
10:00 - 11:30
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 17
Tirsdag 23/4
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Mathias Clemens
S: Sarunas
 
Torsdag 25/4
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Julia Casper
S: Kent
 
Lørdag 27/4
 
Gradueringstræning
Aflyst!!
 
Uge 18
Tirsdag 30/4
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Sarunas Clemens
S: Sarunas
 
Torsdag 2/5
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning - I Nye lokaler
B: Stephanie Micelle
S: Kurt
TRÆNING I NYE LOKALER
Bækgårdsvej 30, Skjern
Lørdag 4/5
10:00 - 11:30
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 19
Tirsdag 7/5
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Kurt Casper
S: Sarunas
 
Torsdag 9/5
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Kent Michelle
S: Bancé
 
Lørdag 11/5
10:00 - 13:00
Indvielse af nye lokaler 
Alle instruktører og medlemmer er velkommen
Se opslag på facebook
Uge 20
Tirsdag 14/5
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Mathias Clemens
S: Sarunas
 
Torsdag 16/5
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Julia Casper
S: Bancé
 
Lørdag 18/5
10:00 - 11:30
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 21
Tirsdag 21/5
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Stephanie Michelle
S: Sarunas
 
Torsdag 23/5
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Bancé Clemens
S: Bancé
 
Lørdag 25/5
10:00 - 11:30
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 22
Tirsdag 28/5
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Kurt Casper
S: Sarunas
 
Torsdag 30/5
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Kent Michelle
S: Bancé
 
Lørdag 1/6
10:00 - 11:30
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 23
Tirsdag 4/6
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Mathias Clemens
S: Sarunas
 
Torsdag 6/6
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Julia Casper
S: Bancé
 
Lørdag 8/6
10:00 - 11:30
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 24
Tirsdag 11/6
B: 17:30 - 19:30
S: 19:30 - 21:00
Prøvegraduering
Alle instruktører og hjælpetrænere
Læg mærke til træningstiderne.
Alle elever deltager.
Torsdag 13/6
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Prøvegraduering
Alle instruktører og hjælpetrænere
Alle elever deltager.
Lørdag 15/6
10:00 - 11:30
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 25
Tirsdag 18/6
B: 17:30-19:00 
S: 19:00 - 21:00
GRADUERING
Alle instruktører og hjælpetrænere
Graduering - alle som
ikke skal op til graduering
træner til normale træningstider.
Torsdag 20/6
B: 17:30-19:00 
S: 19:00 - 21:00
GRADUERING
Alle instruktører og hjælpetrænere
Graduering - alle som
ikke skal op til graduering
træner til normale træningstider.
Lørdag 22/6
 
Gradueringstræning
Ingen træning
 
Uge 26
Tirsdag 25/6
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Kurt Casper
S: Sarunas
 
Torsdag 27/6
18:00 - 19:30 Fællestræning og gradueringsceremoni Alle instruktører og hjælpetrænere  
Lørdag 29/6 17:30 - ??

Sommerafslutning og

30 års jubilæum

Alle medlemmer

+ forældre

Se indbydelse og

tilmelding i klubben

Kontakt den ansvarlige instruktør, hvis der er spørgsmål til dagens træning.

Forklaring:

Farve
Hold
Sort
Grundtræning
Orange
Gradueringstræning

Kalender

Nedenstående er vores kalender for de aktiviteter som klubben holder/deltager i.

Dato Navn Sted Beskrivelse
2016      
Fredag den 14. oktober Skolernes Motionsdag Tarm Hallen For eleverne i 4.-6. klasse på Tarm Skole
Lørdag den 5. november Fotoklubben arrangement Skjern  
Tirsdag den 8. november Prøvegraudering Skjern  
Torsdag den 10. november Prøvegraudering Skjern  
Lørdag den 12. november Sim Uu samling + julefrokost Bosei - Præstø Fra 3. kup og op.
Lørdag den 19. november Sjov lørdag Skjern Hallen  
Tirsdag den 22. november Graduering Skjern  
Torsdag den 24. november Graduering Skjern  
Fredag den 2. - 4. december Sim Uu dangraudering Bosei - Præstø  
Torsdag den 8. december Grauderings cermoni Skjern  
Torsdag den 15. december Juleafslutning Skjern Sidste træning inden juleferien
       
2017      
Torsdag den 5. januar   Skjern Opstart efter juleferien
Lørdag den 28. januar Kampstævne Frederica  
Lørdag den 25. februar Kampstævne Esbjerg  
8/7 - 14/7 Sommerlejr Esbjerg DTaF officielle sommerlejr
Lørdag 16. september Kampstævne Skanderborg  
Lørdag 18. november Kampstævne Odense DM
       
2018      
29. - 31. marts Påskelejr Tarm  
19. og 21. juni Graduering Skjern  
28. juni Sommerafslutning og gradueringsceremoni Skjern  
7. - 14. juni Sommerlejr Rødovre DTaF officielle sommerlejr
14. august Opstart efter sommerferien Skjern  
8. september Træning på Skjern Bibliotek Skjern  
Uge 42  Efterårsferie    
December Graduering Skjern  
20. december Sidste træning inden juleferie Skjern  
       
2019      
8. januar Opstart efter juleferien Skjern  
Uge 7 Vinterferie    
Uge 16 Påskeferie    
18. og 20. juni Graduering Skjern  
27. juni Sommerafslutning Skjern  
29. juni 30 års jubilæum + indvielse af nye lokaler Skjern  
6/7 - 13/7 Sommerlejr Esbjerg DTaF officielle sommerlejr

Samlet oversigt og yderlig information over alle aktiviterter fra DTaF kan findes her.

Forbehold for ændringer.