Træningsplan

 

Dato Tid Træning Instruktør Bemærkninger
Uge 02
Tirsdag 8/1
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Mathias Kent
S: Sarunas
 
Torsdag 10/1
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Julia Casper
S: Bancé
 
Lørdag 12/1
10:00 - 12:00
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 03
Tirsdag 15/1
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Stephanie clemens
S: Sarunas
 
Torsdag 17/1
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Sarunas Michelle
S: Mathias
 
Lørdag 19/1
10:00 - 12:00
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 04
Tirsdag 22/1
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Kurt Casper
S: Sarunas
 
Torsdag 24/1
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Julia Clemens
S: Bancé
 
Lørdag 26/1
10:00 - 12:00
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 05
Tirsdag 29/1
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Stephanie Michelle
S: Sarunas
 
Torsdag 31/1
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Mathias Casper
S: Kurt
 
Lørdag 2/2
10:00 - 12:00
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 06
Tirsdag 5/2
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Julia Clemens
S: Sarunas
 
Torsdag 7/2
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Bancé Michelle
S: Kent
 
Lørdag 9/2
10:00 - 12:00
Gradueringstræning
Vinterferie
Uge 07
Tirsdag 12/2
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Vinterferie
S: Vinterferie
 
Torsdag 14/2
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Vinterferie
S: Vinterferie
 
Lørdag 16/2
10:00 - 12:00
Gradueringstræning
Vinterferie
 
Uge 08
Tirsdag 19/2
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Stephanie Casper
S: Sarunas
 
Torsdag 21/2
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Kurt Clemens
S: Bancé
 
Lørdag 23/2
10:00 - 12:00
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 09
Tirsdag 26/2
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Mathias Michelle
S: Sarunas
 
Torsdag 28/2
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Julia Casper
S: Bancé
 
Lørdag 2/3
10:00 - 12:00
Gradueringstræning
Stephanie
 
Uge 10
Tirsdag 5/3
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Bancé Clemens
S: Sarunas
 
Torsdag 7/3
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Kent Michelle
S: Bancé
 
Lørdag 9/3
10:00 - 12:00
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 11
Tirsdag 12/3
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Kent Casper
S: Sarunas
 
Torsdag 14/3
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Kurt Clemens
S: Bancé
 
Lørdag 16/3
10:00 - 12:00
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 12
Tirsdag 19/3
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Stephanie Michelle
S: Sarunas
 
Torsdag 21/3
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Kent Casper
S: Bancé
 
Lørdag 23/3
10:00 - 12:00
Gradueringstræning
Kent
 
Uge 13
Tirsdag 26/3
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Julia Clemens
S: Sarunas
 
Torsdag 28/3
B: 18:00 - 19:15
S: 19:30 - 21:00
Grundtræning
B: Bancé Michelle
S: Bancé
 
Lørdag 30/3
10:00 - 12:00
Gradueringstræning
Kent
 

Kontakt den ansvarlige instruktør, hvis der er spørgsmål til dagens træning.

Forklaring:

Farve
Hold
Sort
Grundtræning
Orange
Gradueringstræning

Kalender

Nedenstående er vores kalender for de aktiviteter som klubben holder/deltager i.

Dato Navn Sted Beskrivelse
2016      
Fredag den 14. oktober Skolernes Motionsdag Tarm Hallen For eleverne i 4.-6. klasse på Tarm Skole
Lørdag den 5. november Fotoklubben arrangement Skjern  
Tirsdag den 8. november Prøvegraudering Skjern  
Torsdag den 10. november Prøvegraudering Skjern  
Lørdag den 12. november Sim Uu samling + julefrokost Bosei - Præstø Fra 3. kup og op.
Lørdag den 19. november Sjov lørdag Skjern Hallen  
Tirsdag den 22. november Graduering Skjern  
Torsdag den 24. november Graduering Skjern  
Fredag den 2. - 4. december Sim Uu dangraudering Bosei - Præstø  
Torsdag den 8. december Grauderings cermoni Skjern  
Torsdag den 15. december Juleafslutning Skjern Sidste træning inden juleferien
       
2017      
Torsdag den 5. januar   Skjern Opstart efter juleferien
Lørdag den 28. januar Kampstævne Frederica  
Lørdag den 25. februar Kampstævne Esbjerg  
8/7 - 14/7 Sommerlejr Esbjerg DTaF officielle sommerlejr
Lørdag 16. september Kampstævne Skanderborg  
Lørdag 18. november Kampstævne Odense DM
       
2018      
29. - 31. marts Påskelejr Tarm  
19. og 21. juni Graduering Skjern  
28. juni Sommerafslutning og gradueringsceremoni Skjern  
7. - 14. juni Sommerlejr Rødovre DTaF officielle sommerlejr
14. august Opstart efter sommerferien Skjern  
8. september Træning på Skjern Bibliotek Skjern  
Uge 42  Efterårsferie    
December Graduering Skjern  
20. december Sidste træning inden juleferie Skjern  
       
2019      
8. januar Opstart efter juleferien Skjern  
Uge 7 Vinterferie    
Uge 16 Påskeferie    
18. og 20. juni Graduering Skjern  
27. juni Sommerafslutning Skjern  
29. juni 30 års jubilæum + indvielse af nye lokaler Skjern  
6/7 - 13/7 Sommerlejr Esbjerg DTaF officielle sommerlejr

Samlet oversigt og yderlig information over alle aktiviterter fra DTaF kan findes her.

Forbehold for ændringer.